podróże

wystawa wojenna

Skansen obejmuje zarówno fragment umocnień Wału Pomorskiego, jak i pawilon wystawienniczy prezentujący militaria, umundurowanie, fotografie, dokumenty i inne przedmioty związane z historią walk na terenie Pojezierza Wałeckiego

MUZEUM MOTORYZACJI W WAŁCZU

Muzeum Motoryzacji Wałeckiej w Wałczu wchodzi w skład Muzeum Grupy Warownej Cegielni. Obecnie jest on oddziałem Muzeum Ziemi Wałeckiej.

KRAJOBRAZ WAŁCZA W OBIEKTYWIE APARATU

Natura Wałcza w postaci fotografii

VLOG Z łodzi

węże, żaby i traszki w Łódzkiej manufakturze

ALEJA SPORTOWCÓW W WAŁCZU

Wałcz od dawna związany jest z polskim sportem. Tutaj w latach 50-tych XX wieku wzniesiony został Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich.

VLOG FESTIVAL OGNIA

Pokaz w Łódzkiej Manufakturze

LAS BUKOWY W WAŁCZU

Otaczające je jezioro, wieża ciśnień wybudowana w 1901 roku. Hotel „Widok” oraz Centralny Ośrodek Sportu zwany „Bukowina”. To tylko kilka z punktów zdobiących to miejsce.

NAJLEPSZE ATRAKCJE TURYSTYCZNE W WAŁCZU

Jakie atrakcje może zaoferować Wałcz? Oto kilka z nich, które często są pomijane, jednak moim zdaniem warte uwagi

VLOG dla miłośników psów

vlog z psem chilą

wizyta w kołobrzegu

Zapraszam na mini fotorelacje z Kołobrzeskiej plaży. Zdjęcia były wykonywane w pełni spontanicznie, jednak ich efekt mnie zadowolił

GDZIE DOBRZE ZJEŚĆ W PILE? BAR NAD ZALEWEM W PILE

Jadąc w stronę Wałcza, przejazdem, natknęłam się na jeden z najbardziej klimatycznych miejsc. Mowa oczywiście o Zalewie Koszyckim w Pile. Znajdującym się również barze. Wiążę się on z pysznym jedzeniem, wyjątkową atmosferą oraz widokiem, który rozciąga się wokół pięknie ozdobionego podwórka z altanką i grillem.

NIEBIESKIE ŹRÓDŁA W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

Zachwyćcie się lazurowym blaskiem ukrytym w środku lasu. Tomaszów Mazowiecki to miasto w województwie łódzkim, które może pochwalić się wyjątkową atrakcją. To właśnie tu utworzono Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła, który od lat przyciąga do siebie miłośników odpoczynku pośród natury.

GRUPA WAROWNA CEGIELNIA MUZEUM ZIEMI WAŁECKIEJ

Bunkry Wału Pomorskiego to dziś niezwykła atrakcja turystyczna dla miłoścników i pasjonatów historii. Podczas II wojny światowej były ważnym elementem całego łańcucha fortyfikacji obronnych II Rzeszy.

ŁÓDZKA PALMIARNIA

Rośnie tam około 4,5 tys. okazów flory, należących do ponad 1100 taksonów z 65 rodzin botanicznych. Tutejsza unikalna kolekcja ogromnych palm ściśle wiąże się z dziejami miasta.

VLOG Z WAŁCZA

Wypad nad jezioro, łowienie ryb i las

MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH W KOŁOBRZEGU

Wśród figur znajdziemy tu takie sławy jak m.in Justin Bieber, Beyonce. Madonnę, Marylin Monroe czy Angelinę Jolie.

film animowany

film o tematyce sportowej