who run the world?

grupa warowna cegielnia

Bunkry Wału Pomorskiego to dziś niezwykła atrakcja turystyczna dla miłoścników i pasjonatów historii, ale podczas II wojny światowej były ważnym elementem całego łańcucha fortyfikacji obronnych II Rzeszy.
Dziś zabiorę was na mini fotorelacje po Grupie Warownej Cegielnia, skansenie Ziemi Wałeckiej. Jest to miejsce upamiętniające zdobywców Wału Pomorskiego, którzy swoją odwagą, pomysłowością i bohaterstwem obronili Pomorze Zachodnie przed atakiem, dzięki czemu wrogowie nie zdobyli dostępu do morza Bałtyckiego.

zwiedzając, muzeum zobaczycie przy wejściu model pomnika Zdobywców Wału Pomorskiego, który został przekazany przez rodzinę Pana Antoniego Wawrzonowskiego. Na miejscu pierwsze co rzuci wam się w oczy to modele czołgów tuż przy wejściu do kasy biletowej. Na miejscu istnieje możliwość obejrzenia bunkrów od środka (który pokazany jest w vlogu), kilka kopuł pancernych, historycznych pamiątkach po ofiarach tego  wydarzenia czy chociażby legendarne pojazdy wyprodukowane w czasie istnienia ZSRR.

" Cel wojny może być sprawiedliwy, ale środki nigdy."
Odtwórz wideo

© 2021 Madame Lor All Rights Reserved.

One Comment

  1. Justyna

    Mega ciekawe muzeum! Muszę się tam wybrać, gdy będę w okolicach 😀

Leave a Reply

close

WANT MORE?

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY OTRZYMAĆ NAJNOWSZE WSKAZÓWKI PODRÓŻNICZE I TE DOTYCZĄCE STYLU ŻYCIA ORAZ NIEKTÓRE EKSKLUZYWNE DODATKI!

We don’t spam! Read our privacy policy for more info.