WSZYSTKIE POSTY

KRAJOBRAZ WAŁCZA W OBIEKTYWIE APARATU

Natura Wałcza w postaci fotografii

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

UNBOXING paczka od MANZUKO

Manzuko to miejsce gdzie półfabrykaty do wyrobu biżuterii, koraliki do bransoletek i inne elementy spotykają kreatywność. Z tej relacji powstaje ręcznie robiona biżuteria.

LIGHT MOVE FESTIVAL 2021: FOTOGRAFIA

Manufaktura jest gotowa na święta a Ty?

JARMARK BOŻONARODZENIOWY W ŁODZI

Bujne choinki, deptak pachnący lasem, grzane napoje i wyroby z różnych stron świata – to tylko kilka z wielu świątecznych atrakcji na tegoroczny łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy przy ul. Piotrkowskiej.

DZIEWCZYNA Z PIOSENKI

Lubię czytać opowieści oparte na wyobraźni autora, gdzie może zdarzyć się wszystko. Przychodzą jednak takie dni, gdy potrzebuję też prawdziwej, chwytającej za serce historii, gdzie nic nie jest oczywiste, a zakończenie jest czystą zagadką.

wystawa wojenna

Skansen obejmuje zarówno fragment umocnień Wału Pomorskiego, jak i pawilon wystawienniczy prezentujący militaria, umundurowanie, fotografie, dokumenty i inne przedmioty związane z historią walk na terenie Pojezierza Wałeckiego

GRUPA WAROWNA CEGIELNIA MUZEUM ZIEMI WAŁECKIEJ

Bunkry Wału Pomorskiego to dziś niezwykła atrakcja turystyczna dla miłoścników i pasjonatów historii. Podczas II wojny światowej były ważnym elementem całego łańcucha fortyfikacji obronnych II Rzeszy.

ŚWIĄTECZNA MANUFAKTURA

Manufaktura jest gotowa na święta, tworzy niesamowity klimat wyjątkowym Bożonarodzeniowym wystrojem

ORANGE BOY: MASZ U NAS DŁUG

Odkrywając, nieznane nikomu dotąd tajemnice, miłosna historia przemienia się w sprawę detektywistyczno-kryminalną.

ALEJA SPORTOWCÓW W WAŁCZU

Wałcz od dawna związany jest z polskim sportem. Tutaj w latach 50-tych XX wieku wzniesiony został Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich.

POWIEW ORIENTU W ŁÓDZKIEJ MANUFAKTURZE

Pokazy zwierząt, animacje dla dzieci, warsztaty, wystawa zdjęć, koło fortuny i konkursy – to tylko część atrakcji podczas wydarzenia.

ŁÓDZKA PALMIARNIA

Rośnie tam około 4,5 tys. okazów flory, należących do ponad 1100 taksonów z 65 rodzin botanicznych. Tutejsza unikalna kolekcja ogromnych palm ściśle wiąże się z dziejami miasta.

MUZEUM MOTORYZACJI W WAŁCZU

Muzeum Motoryzacji Wałeckiej w Wałczu wchodzi w skład Muzeum Grupy Warownej Cegielni. Obecnie jest on oddziałem Muzeum Ziemi Wałeckiej.

GDZIE DOBRZE ZJEŚĆ W PILE? BAR NAD ZALEWEM W PILE

Jadąc w stronę Wałcza, przejazdem, natknęłam się na jeden z najbardziej klimatycznych miejsc. Mowa oczywiście o Zalewie Koszyckim w Pile. Znajdującym się również barze. Wiążę się on z pysznym jedzeniem, wyjątkową atmosferą oraz widokiem, który rozciąga się wokół pięknie ozdobionego podwórka z altanką i grillem.

NAJLEPSZE ATRAKCJE TURYSTYCZNE W WAŁCZU

Jakie atrakcje może zaoferować Wałcz? Oto kilka z nich, które często są pomijane, jednak moim zdaniem warte uwagi

wizyta w kołobrzegu

Zapraszam na mini fotorelacje z Kołobrzeskiej plaży. Zdjęcia były wykonywane w pełni spontanicznie, jednak ich efekt mnie zadowolił

MUZEUM FIGUR WOSKOWYCH W KOŁOBRZEGU

Wśród figur znajdziemy tu takie sławy jak m.in Justin Bieber, Beyonce. Madonnę, Marylin Monroe czy Angelinę Jolie.

las w słoiku

Las w słoiku to ozdoba, która bije rekordy popularności i wydaje się, że łatwo ją wykonać. Częściowo to prawda. Wystarczy podstawowa znajomość kompozycji, rodzaju roślin i podłoża. Efekt może być naprawdę zdumiewający, jeśli poświęcimy temu trochę czasu.

NIEBIESKIE ŹRÓDŁA W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM

Zachwyćcie się lazurowym blaskiem ukrytym w środku lasu. Tomaszów Mazowiecki to miasto w województwie łódzkim, które może pochwalić się wyjątkową atrakcją. To właśnie tu utworzono Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła, który od lat przyciąga do siebie miłośników odpoczynku pośród natury.

LAS BUKOWY W WAŁCZU

Otaczające je jezioro, wieża ciśnień wybudowana w 1901 roku. Hotel „Widok” oraz Centralny Ośrodek Sportu zwany „Bukowina”. To tylko kilka z punktów zdobiących to miejsce.

MIŚ USZATEK I FILMOWE WSPOMNIENIA ŁODZI

Najpopularniejszy Łódzki miś znany od ponad 60 lat, zaledwie od 10 ma swój pomnik na głównej ulicy Łodzi. Miś Uszatek, kultowa postać filmów Studia Małych Form posiada własną figurę.

jesienna łódź

Czas na grube swetry, wiatr i kolorowe liście zdobiące alejki parków. Pora na sesje inspirowaną naturą.