Najlepsze atrakcje turystyczne
W wałczu

Wałcz jest miastem położonym w północno-zachodniej Polsce – 2 godziny drogi od Bydgoszczy. Dostęp do jezior, duża ilość zieleni to tylko nieliczne z powodów dla których warto odwiedzić to miasto.

Jakie inne atrakcje może ono zaoferować? Oto kilka z nich, które często są pomijane, jednak moim zdaniem warte uwagi

MOST WISZĄCY "KŁOSOWSKI"

Od wielu lat istniał most łączący wałecką Bukowinę z leśnym terenem, leżącym po drugiej stronie jeziora Raduńskiego. Od nazwy owego lasu zwany był mostem Kłosowskim. Zanim ten most powstał, aby dostać się na drugą stronę, trzeba było wędrować dookoła jeziora Raduń, bądź korzystać z usług przewoźnika, który dysponował łodzią.

WODOCIĄGOWA WIEŻA CIŚNIEŃ

Wybudowano ja w roku 1901, wraz z siecią wodociągową miasta. Pełniła ona swoją funkcję do 1974 roku, w roku 1999 wieżę wyłączono ostatecznie z eksploatacji. Jest to najwyższa budowla w mieście – jej wysokość wynosi 35,5 m.Obecnie obiekt jest prywatny a na jej terenie stworzono apartamentowce.  Dajcie znać w komentarzu czy byliście kiedyś w Wałczu i jak podobają wam się zdjęcia

© 2021 Madame Lor All Rights Reserved.

Leave a Reply

close

subscribe for more

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY OTRZYMAĆ NAJNOWSZE WSKAZÓWKI PODRÓŻNICZE I TE DOTYCZĄCE STYLU ŻYCIA ORAZ NIEKTÓRE EKSKLUZYWNE DODATKI!

We don’t spam! Read our privacy policy for more info.