Dwa niezwykłe miejsca w Wałczu
Krótka historia o łączności…


Od wielu lat istniał most łączący wałecką Bukowinę z leśnym terenem, leżącym po drugiej stronie jeziora Raduńskiego. Od nazwy owego lasu zwany był mostem Kłosowskim. Zanim ten most powstał, aby dostać się na drugą stronę, trzeba było wędrować dookoła jeziora Raduń, bądź korzystać z usług przewoźnika, który dysponował łodzią.

Było to czasochłonne i problematyczne, więc stworzono most, który łączył Wałecką Bukowinę z drugą stroną jeziora. Stojąc, na tym moście macie niesamowity widok natury miasta Wałcz oraz trenujących tam przyszłych mistrzów Olimpijskich. Wszystko dzięki znajdującemu się obok Ośrodkowi sportowemu, który od lat szkoli mistrzów Olimpijskich ostatnich dekad, obecnych oraz przyszłych. Zapraszam was na krótką fotorelacje z tego miejsca.

Wodociągowa wieża ciśnień w Wałczu

Wybudowano ja w roku 1901, wraz z siecią wodociągową miasta. Pełniła ona swoją funkcję do 1974 roku, w roku 1999 wieżę wyłączono ostatecznie z eksploatacji. Jest to najwyższa budowla w mieście – jej wysokość wynosi 35,5 m.Obecnie obiekt jest prywatny a na jej terenie stworzono apartamentowce.  Dajcie znać w komentarzu czy byliście kiedyś w Wałczu i jak podobają wam się zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *