ALEJA SPORTOWCÓW
W WAŁCZU

Wałcz od dawna związany jest z polskim sportem. Tutaj w latach 50-tych XX wieku wzniesiony został Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich. Powstał z inicjatywy Nadleśniczego Lasów Miejskich Wałcza Winanda Osińskiego oraz trenera Jana Mulaka, twórcę polskiego lekkoatletycznego „Wnnderteamu”.

"Im łatwiej przyjdzie ci pogodzenie się z porażkami jako nieodłącznymi elementami postępu, tym skuteczniej będziesz potrafił je spożytkować"

Dziś zaprezentuje wam szybką, ale konkretną fotorelacje z wyjątkowego sportowego miejsca. Aleja sportowców w Wałczu jest jedną z kluczowych miejsc tej kategorii. Tam tam znajduje się ośrodek olimpijski, gdzie trenują nasi narodowi Olimpijczycy, gdzie od lat historie tworzą mistrzowie Olimpijscy. To właśnie tam polskie kajakarki trenowały intensywnie, wygrywając dla nas medal w Tokio2020.
Spacerując po Alei można nie tylko oglądać wmurowane w chodnik metalowe płytki, z których każda poświęcona jest kolejnemu sportowcowi, ale i przeczytać informację o gwiazdach sportu na tablicach umieszczonych na krawędzi alei. Ozdobą Alei Gwiazd Sportu jest duży okrąg, wykonany z barwnej kostki brukowej, w który została wpisana sześcioramienna gwiazda z herbem miasta.

Leave a Reply

close

subscribe for more

ZAREJESTRUJ SIĘ, ABY OTRZYMAĆ NAJNOWSZE WSKAZÓWKI PODRÓŻNICZE I TE DOTYCZĄCE STYLU ŻYCIA ORAZ NIEKTÓRE EKSKLUZYWNE DODATKI!

We don’t spam! Read our privacy policy for more info.